_NEWSLETTER

_Wesprzyj Wyspę

_Program

Artur Żmijewski formował swoją postawę artystyczną w jednej z najbardziej kreatywnych pracowni, prowadzonej przez prof. Grzegorza Kowalskiego na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W "Kowalni" Żmijewski tworzył prace, w których badał mechanizmy i funkcje ciała i umysłu.
>>>
Seria spotkań i prezentacji promujących najnowsze numery czasopism kulturalnych
19-20 września 2006
>>>
17.06.2006-15.08.2007_wystawy

Legalność przestrzeni

"Legalność przestrzeni" stanowi rodzaj nietypowej, synchronicznej retrospektywy sztuki Ewy Partum, wybitnej polskiej artystki konceptualnej i feministycznej.
>>>
Instytut Sztuki Wyspa, w ramach przygotowań do wystawy "Ewy Partum: Legalność przestrzeni" organizuje w Modelarni warsztaty zatytułowane "Reproducing the Past" . Warsztaty odnoszą się do strategii "re-eanactment", praktyki posługującej się formą performansu jako odtworzonego działania.

>>>
Cykl warsztatów poświeconych wspólnym rozważaniom przyszłości mającej powstać nowej dzielnicy Gdańska zbliża się do finału.
>>>
Za nami 3 warsztaty poświecone wspólnym rozważaniom przyszłości mającej powstać nowej dzielnicy Gdańska.
>>>
Warsztaty, na których omawiamy przyszłość nowej dzielnicy Gdańska Młode Miasto są już na półmetku.
>>>
Serdecznie zapraszamy do udziału w drugim z cyklu warsztatów mających na celu stworzenie Programu Operacyjnego Przekształceń Młodego Miasta, 11 kwietnia o godzinie 14.00 w Instytucie Sztuki Wyspa w Gdańsku, ul. Doki 1, budynek 145B na dawnych terenach Stoczni Gdańskiej.
>>>
Od szeregu lat trwają prace planistyczne i projektowe nad koncepcją zagospodarowania obszaru Młodego Miasta w Gdańska, którego główną część stanowi kompleks dawnych terenów stoczniowych.
>>>
17.03.2006-18.03.2006_wystawy

ZIMNO 4 YOU TU

Po raz czwarty w nie ogrzewanym squacie na dawnych terenach Stoczni Gdańskiej odbędzie się zimowy wieczór wydarzeń artystycznych pod tytułem Zimno. Spotkania Zimno zderzają niskie temperatury na zewnątrz i wewnątrz budynku z gorącą atmosferą ryzykownych, eksperymentalnych i prowokujących dzieł sztuki, akcji, performansów, koncertów i pokazów wideo.
>>>