_NEWSLETTER

_Wesprzyj Wyspę

_Program

Artur Żmijewski formował swoją postawę artystyczną w jednej z najbardziej kreatywnych pracowni, prowadzonej przez prof. Grzegorza Kowalskiego na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W "Kowalni" Żmijewski tworzył prace, w których badał mechanizmy i funkcje ciała i umysłu.
>>>
Seria spotkań i prezentacji promujących najnowsze numery czasopism kulturalnych
19-20 września 2006
>>>
17.06.2006-15.08.2007_wystawy

Legalność przestrzeni

"Legalność przestrzeni" stanowi rodzaj nietypowej, synchronicznej retrospektywy sztuki Ewy Partum, wybitnej polskiej artystki konceptualnej i feministycznej.
>>>
Instytut Sztuki Wyspa, w ramach przygotowań do wystawy "Ewy Partum: Legalność przestrzeni" organizuje w Modelarni warsztaty zatytułowane "Reproducing the Past" . Warsztaty odnoszą się do strategii "re-eanactment", praktyki posługującej się formą performansu jako odtworzonego działania.

>>>
17.03.2006-18.03.2006_wystawy

ZIMNO 4 YOU TU

Po raz czwarty w nie ogrzewanym squacie na dawnych terenach Stoczni Gdańskiej odbędzie się zimowy wieczór wydarzeń artystycznych pod tytułem Zimno. Spotkania Zimno zderzają niskie temperatury na zewnątrz i wewnątrz budynku z gorącą atmosferą ryzykownych, eksperymentalnych i prowokujących dzieł sztuki, akcji, performansów, koncertów i pokazów wideo.
>>>