_Wrzesień 2019

P W Ś C P S N
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

_NEWSLETTER

_Wesprzyj Wyspę

<<<_POWRÓT7080 Worldchat: The future of money

7080: Worldchat/Intercultural Dialogue: The future of money 
19.00- 00:30

22 czerwca 2007 ( piątek) w Instytucie Sztuki Wyspa odbędzie się międzynarodowy projekt internetowy „ Generation 7080 / Connecting Creative MInds -Intercultural Dialogue Worldchat”, który będzie miał miejsce równocześnie w kilku miastach na świecie. 
W przedsięwzięciu wezmą udział osoby o kreatywnych umysłach, urodzone pomiędzy 1970 
a 1989 rokiem, jednocześnie związane z kulturą - młodzi dziennikarze, pisarze, poeci, krytycy, muzycy, artyści, kuratorzy, politycy i animatorzy kultury. W tym samym momencie - we wszystkich placówkach w których odbędzie się chat, będą trwały otwarte dla publiczności imprezy artystyczne z udziałem muzyków, aktorów i performerów.
Wszyscy biorący udział w imprezie będą mogli na bieżąco, za pośrednictwem kamerek internetowych, oglądać to co się dzieje w pozostałych miejscach. 


Każdy może wziąć udział w chacie logując się na stronie: http://www.debalie.nl/chat/
Zachęcamy wszystkich do przyniesienia własnego laptopa odbierającego bezprzewodowy internet aby móc wziąć udział w międzynarodowym czacie z kulturalną elitą świata. Projekt został zainicjowany przez Menno van der Veen`a i poprowadzony przez centrum kulturalno – polityczne De Balie, w Amsterdamie www.debalie.nl .
Celem przedsięwzięcia jest zbadanie podstaw moralnych tzw. generacji 7080, generacji Zero, X, „Patat”, back seat. Chat umożliwia zbadanie w jaki sposób
generacja ta myśli o tematach związanych z problemami miasta, środowiska, miłości, warunków bytowych, szczęścia, idealizmu, Europy, sztuki, seksu, standardów i wartości, odpowiedzialności, religii, życia, kariery, wolności, kapitalizmu, rodziny, polityki, wojny etc.

22 czerwca będziemy rozmawiać o „Przyszłości pieniędzy”. Jaki byłby świat, gdyby pieniądze nie były dominującym elementem w społeczeństwie? Jakiego rodzaju utopie możemy sobie wyobrazić? Czy nasza infrastruktura byłaby inna? Nasz sposób życia? Polityka? Czy sztuka miałaby większe znaczenie niż ma dzisiaj? Jak by wyglądał nasz system ekonomiczny? Czy nadal istniałby globalizm? Jeśli tak, jaką spełniałby rolę? Czy ludzie byliby bardziej cywilizowani? Czy nadal istniałby Internet? Jeśli nie, czy stanowiłoby to problem? Czy bylibyśmy szczęśliwsi? Jak byśmy się do siebie odnosili? Czy istniałyby socjalne struktury władzy? I jaki dominowałby wówczas ruch polityczny?
Zbadamy zagadnienia „świata bez pieniędzy” (neo-liberalizm) i jak taki świat mógłby wyglądać. Temat ten stał się bardzo interesujący odkąd każdy system ekonomiczny oparty jest na pieniądzu.

Główny chatroom: wartość wewnętrzna
 
• Co pieniądze znaczą dla Ciebie? (artysta spotyka marszanda)
• Czy uzależnienie od pieniędzy jest „chorobą Zachodu” która sprawia, że świat cierpi?

Chatroom 2: wyobraź sobie świat bez pieniędzy
 
• Czy bylibyśmy lepsi w świecie bez pieniędzy? Jak wyglądałby świat bez pieniędzy?
• Utopie

Chatroom 3: Obawy i krytyka
 
• Wyobraźmy sobie, że dolar upada i system się załamuje.

Chatroom 4: Systemy alternatywne
• Niemiecka lokalna inicjatywa (FreudenMark)
• Holenderski system nazywany „noppes”
• Alternatywne systemy pieniężne

W programie:
- Performance Hiwy K. “Cooking with Mama”
- Wstępna prezentacja książki “Alternative Economies Alternative Societies” Olivera Resslera, która będzie wydana przez Instytut Sztuki Wyspa we wrześniu 2007.
- Performance Honoraty Martin
- Muzyka Bartosza H_12 Hervy + wizualizacje http://www.hervy.info/
- EFEKTVOL (muzyka + wizualizacje) http://www.myspace.com/efektvol
- Cocktail bar 

UWAGA!!! 
Chat będzie odbywał się w języku angielskim.
Na wszystkie pokazy obowiązuje wstęp na zaproszenia lub na podstawie listy – zgłoszenia prosimy przesyłać na e-mail: modelator_mail@wp.pl

Impreza inauguruje w Instytucie Sztuki Wyspa  program "Kulturalnie bez kabli" firmy D-Link Polska, producenta urządzeń służących do bezprzewodowej komunikacji sieciowej.
 

Organizacja:
Instytut Sztuki Wyspa http://www.wyspa.art.pl/
Fundacja Wyspa Progress
Ambasada Królestwa Niderlandów
Modelator

Sponsorzy:
D-Link
Cezex
Klamann Print

Patron medialny:
Modelator