_NEWSLETTER

_Sierpień 2019

P W Ś C P S N
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

_Wesprzyj Wyspę

<<<_POWRÓT


Projekt plakatu Kasia Błahuta

Artystyczny Strajk !


Instytut Sztuki Wyspa przyłącza się do strajku zainicjowanego przez Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej.

Zgadzamy się z inicjatorami protestu, że aktywność artystów, kuratorów i innych osób wykonujących twórcze zawody jest pracą, która powinna być właściwie wynagradzana. Niepokoi nas brak zabezpieczenia zdrowotnego i emerytalnego. Wiemy to jako pracodawca i pracobiorca. Poniżej list, jaki otrzymaliśmy od OFSW.

Wyspa jest zamknięta z powodu montażu Alternativa, ale w dniu protestu na naszym budynku znajdziecie plakat strajkowy.


Szanowni Państwo, Panie Dyrektorki, Panowie Dyrektorzy!


Wzywamy Was do solidarności z artystami! W dniu 24 maja 2012 Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej organizuje ARTYSTYCZNY STRAJK, akcję protestacyjną, mającą na celu zmuszenie rządu do podjęcia prac nad włączeniem artystów do systemu ubezpieczeń zdrowotnych i społecznych, stworzenie rozwiązań uwzględniających specyfikę naszego zawodu, oraz zwrócenie uwagi mediów i opinii społecznej na problemy twórców. Chcielibyśmy podjąć dyskusję na temat pozycji artysty - jego miejsca w systemie.

Panie! Panowie!
Artyści często stają po Waszej stronie, czas stanąć również po stronie artystów! Nie chowajmy głowy w piasek! Jedziemy na tym samym wózku. Nie byłoby galerii i muzeów, gdyby nie było artystów. Dlatego to właśnie instytucje kultury powinny wesprzeć artystów w ich proteście.

Pokażmy, co byłoby, gdyby nie było sztuki, gdyby wyginęli artyści. W imię solidarności z twórcami zamknijcie na jeden dzień wasze muzea i galerie! Dołączcie do nas! 24 maja zamknijcie drzwi do swoich instytucji, wywieszając petycję.

Pokażcie że los artystów nie jest Wam obojętny.

Prosimy o pilną odpowiedź.
Mirosław Bałka
Katarzyna Górna
Katarzyna Kozyra
Zbigniew Libera
Artur Żmijewski


i inni artyści skupieni w Obywatelskim Forum Sztuki Współczesnej
http://forumsztukiwspolczesnej.blogspot.com/_Partnerzy