_NEWSLETTER

_Sierpień 2019

P W Ś C P S N
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

_Wesprzyj Wyspę

<<<_POWRÓTMicrosillons - Notatki o możliwym wykorzystaniu Stoczni w przyszłości


Trzy tygodnie dyskusji w Gdańsku - spotkanie podsumowujące
Instytut Sztuki Wyspa, 28 lipca 2011, godz.19.00


W maju i czerwcu 2011, zespół Microsillons gromadził pomysły i komentarze na temat możliwego wykorzystania Stoczni Gdańskiej w przyszłości, prowadząc warsztaty i rozmawiając z rozmaitymi ludźmi w mieście. W rezultacie tego procesu pojawił się plakat, a obok – pragnienie pełnego ukazania złożoności sytuacji, jak i licznych perspektyw, jakie wyobraźnia podpowiada dla tej historycznej przestrzeni przemysłowej. Z propozycji, jakie zebraliśmy, można stworzyć projekt alternatywny wobec jednego z developerów – coś w rodzaju miasta "zrób to sam”, całkowicie zaplanowanego, zbudowanego i wykorzystywanego przez mieszkańców Gdańska.

Dyskusje przeprowadzano z następującymi osobami (w porządku chronologicznym):
Karolina Kossakowska, Marianna Marszałkowska, Dominika Karc, Bożena Wydrowska, Dominika Lałusa, Mateusz Gajewski, Adrianna Halman, Anna Szczoczarz z Liceum nr 1 w Gdańsku im. Mikołaja Kopernika (Klub Europejski); Anastasia Veksina (studentka filologii), Barbara Piotrowska (studentka architektury); Aleksandra Tatarczuk (Instytut Sztuki Wyspa), Aneta Szyłak (dyrektor Instytutu Sztuki Wyspa), Aleksandra Grzonkowska (Instytut Sztuki Wyspa), Przewodnicy Subiektywnej Linii Autobusowej i Tłumacz, Grzegorz Klaman (prezes Fundacji Wyspa Progress); Danuta Kobzdej (prezes Fundacji Centrum Solidarności), Anna Perz (przewodniczka po mieście), Bogna Burska (artystka);  Wojtek Pastuszak, Michał Czajka, Marek Gruczka (Freedom Skatepark Gdańsk).

Microsillons jest nazwą kolektywu artystycznego, założonego w 2005 roku przez Marianne Guarino-Huet i Oliviera Desvoignes’a. Ich projekty, realizowane samodzielnie lub we współpracy z rozmaitymi instytucjami, sytuują się na pograniczu sztuki i edukacji artystycznej.

Projekt zrealizowany w ramach stypendium rezydencyjnego Pro Helvetia w Instytucie Sztuki Wyspa.

Warsztaty Microsillons realizowane się są w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Alternativa, Gdańsk 2011._Partnerzy