_Wrzesień 2019

P W Ś C P S N
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

_NEWSLETTER

_Wesprzyj Wyspę

<<<_POWRÓT/face &face/face-it


Zapraszamy na 9 dni działania performatywnego
Od piątku (22.06) do soboty (30.06)

Finał 30 czerwca (sobota)
19:00
Klub Buffet - budynek Instytutu Sztuki Wyspa
Wstęp wolny

W multidyscyplinarnym projekcie /face &face/face-it biorą udział artyści - tancerze, performerzy, artyści wizualni, muzycy, aktorzy - zaproszeni do stworzenia wypowiedzi eksperymentalnej-Wydarzenia Performatywnego.

Każdy artysta został zaproszony do eksperymentowania w obrębie własnej dziedziny i obowiązujących w niej norm. Każdy z osobna powinien wypracować własną postawę wobec drugiego artysty uwzględniając jej/jego specyfikę, pracując tym samym na granicy własnych zainteresowań oraz procesu twórczego. Działanie w określonej przestrzeni budynku Wyspy, zlokalizowanej na terenie byłej Stoczni Gdańskiej, pozwoli artystom odnieść się do znaczenia miejsca, w kontekście kulturowym, historycznym czy społecznym.

Wydarzenie Performatywne jest działaniem wobec określonego terytorium, jego naturalnego charakteru oraz funkcji jaką pełni, a także działaniem artystów wobec siebie i wobec odbiorcy, który pojawia się celowo lub przypadkowo w przestrzeni postoczniowej. Artyści nie ustalają wspólnie formy Wydarzenia, każdy pracuje nad własnym procesem twórczym, a co za tym idzie nad własną formą oraz treścią wypowiedzi odwołując się do kontekstu i treści miejsca w którym wszystko się odbywa. Interakcja artystów ma zachodzić w sposób "naturalny" jako reagowanie na siebie, rezonowanie podczas improwizacji każdego z uczestników we wspólnej przestrzeni. Każdego dnia, każdy z artystów indywidualnie ustala na nowo formę „bycia” oraz wypowiedzi w przestrzeni.


Koordynator projektu: Anna Kalwajtys
Artysci: Dorota Androsz, Natalia Grzebała, Tomasz Gadecki, Anna Haracz, Anna Kalwajtys, Karolina Kubik, Kordian Lewandowski, Katarzyna Pastuszak, Joanna Szkudlarek, Paweł Zagańczyk
_Partnerzy