_NEWSLETTER

_Lipiec 2019

P W Ś C P S N
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

_Wesprzyj Wyspę

<<<_POWRÓT


Artur Żmijewski, Oko za oko

Wykluczyć niepokój/Stero.typ - projekty studentów Animacji Kultury

Utworzony w 2010 roku na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku kierunek Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, ujawnia potencjał swoich słuchaczy. W ramach przedmiotu Intermedia, prowadzonego przez Grzegorza Klamana, studentki drugiego roku studiów magisterskich, specjalność Animacja Kultury, stworzyły dwa projekty artystyczne, które zostaną zaprezentowane w Instytucie Sztuki Wyspa.

2 luty, 2010 godz. 18.00

Wykluczyć niepokój to wystawa składająca się z sześciu prac fotograficznych. Organizatorki wychodzą z propozycją przyjrzenia się pokazywanym pracom w sposób emocjonalny, estetyczny, bez obawy przed niezrozumieniem. Wykorzystały dodatkowe instrumenty, które wraz z innymi narzędziami posiadanymi przez odbiorcę - doświadczeniem estetycznym i nabytą wiedzę, pozwolą mu na świadome uczestnictwo w sztuce. Za pomocą pewnych tropów chcą przywołać skojarzenia, naprowadzić na treści. Intencją wystawy jest próba włączenia widza w szeroko rozumiane doświadczenie artystyczne.
Na wystawie znajdą się następujące prace:
- Jarosława Bartołowicza, untitled
- Zbigniewa Libery, Rowerzyści
- Doroty Nieznalskiej, untitled
- Artura Żmijewskiego, Oko za oko
- Bogny Burskiej, Droga. Krew na śniegu
- Ani Witkowskiej, Nie mogę ustać


5 luty, 2010 godz. 20.00
Stero.Typ to performance mówiący o binarności kobiecości. Performance Stero.Typ jest historią o wielu aspektach kobiecości, tej ograniczanej przez nakazy, nie pragnącej zmian swojej sytuacji, o tej, ponad swojej siły dążącej do ideału i perfekcjonizmu. Realizatorki zwracają uwagę na wewnętrzne paradoksy moralne i tożsamościowe kobiet. Oscylują wokół zakazów, nakazów, ograniczeń, chęci odrzucenia oczekiwanej przez społeczeństwo roli, oraz potrzebie zerwania z ograniczeniami wyboru własnej seksualności i swoimi barierami. Ukazują tragizm i bezsilność wobec chęci przeprowadzenia zmian. Mówią o przekroczeniu granic, o konsekwencjach jakie ponosi kobieta podczas poszukiwań własnej tożsamości.

_Partnerzy