_NEWSLETTER

_Lipiec 2019

P W Ś C P S N
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

_Wesprzyj Wyspę

<<<_POWRÓTWojtek Mazolewski Quintet na dzień kobiet


8 marca (czwartek)
Godz. 20.00 / Klub Buffet, budynek Instytutu Sztuki Wyspa
BILETY - Kobiety - 15 PLN | Mężczyźni - 25 PLN

Wojtek Mazolewski Quintet:

Oscar Torok – trąbka (Słowacja)
Marek Pospieszalski - sax
Joanna Duda - piano
Michal Bryndal - perkusja
Wojtek Mazolewski - bass

To będzie podwójnie wyjątkowy i świąteczny koncert !

Pierwszym powodem do świętowania jest Dzień Kobiet (przypominamy że ozdobą Quintetu Wojtka Mazolewskigo jest Joanna Duda :) (kwiaty mile widziane) Drugim, że otwór grupy WMQ pt "Nionio" zdobył 1 miejsce na Trójmiejskiej Liście Przebojów!

Gazeta Wyborcza :
Dziś na liście prawdziwa sensacja. Po raz pierwszy, po kilkunastu tygodniach bezlitosnej dominacji, nastąpiła zmiana lidera. "Montelansino" otrzymało mniej głosów niż "Nionio", co sprawia, że na czele listy znalazł się utwór, było nie było, jazzowy. A więc sytuacja jest nietypowa podwójnie.

Przypominamy, że na "Nionia" można glosować na Liście Przebójow Trójki gdzie utwór dzielnie walczy od 16 tygodni. Aktualnie zajmuje 39 pozycje.

http://lp3.polskieradio.pl/utwor/artykul11077,3639_nionio.aspx


18 lutego 2011 ukazał się w internecie album “Smells Like Tape Spirit”, sygnowany jako Wojtek Mazolewski Quintet. Po dużym zainteresowaniu “wirtualnym” albumem, nadszedł czas aby wziąć realną płytę do ręki i zagrać ją w odtwarzaczu. Dotrzymując obietnicy, Mazolewski wydaje SLTS w wersji CD oraz vinylowej LP. 11 kwietnia wraz z największą dziś polską niezależną wytwórnią Mystic Production, oddają krążek w Wasze ręce.W tym krótkim czasie od premiery płyty nawww.mazolewski.com zespół zagrał kilkunasto koncertową trasę, która okazała się wielkim sukcesem artystycznym i frekwencyjnym. Jako pierwszy jazzowy zespół dotarł takze na Listę Przebojów Programu Trzeciego gdzie utwór Newcomer utrzymuje się w zestawieniu od kilku tygodni.

Świetną formę zespołu, potwierdził koncert w Programie Trzecim Polskiego Radia którego fragmenty możecie zobaczyć i usłyszeć na stronie http://www.polskieradio.pl/Player Prace nad albumem trwały 2 lata. Proces doboru muzyków, kompozycji i współpracowników odbywał się powoli, ale konsekwentnie, a wszystko po to by jak najlepiej oddać twórczy zamysł płyty. W rezultacie na albumie znalazło się 10 starannie dobranych kompozycji .

Na szczególną uwagę zasługuje proces realizacji i produkcji wymyślony przez lidera WMQ – Wojciecha Mazolewskiego Całość materiału została nagrana i wyprodukowana w sposób w jaki rejestrowano sesje Jona Coltrane, Milesa Davisa, Charlesa Mingusa czy Beatlesów w latach 50-tych i 60-tych poprzedniego stulecia. Dokonano tego w specjalnie przygotowanym do tego celu w pełni analogowym studiu w Radio Gdańsk.

Zespół nagrywał w jednym pomieszczeniu, wszystko w czasie rzeczywistym, bez poprawek i ingerencji uzyskując swoje naturalne brzmienie. Po wielu próbach udało się zarejestrować materiał o wręcz audiofilskim charakterze.

Żeby pozostać wiernym idei nagrania płyty w stylu wielkich mistrzów, proces mixowania i wykończenia płyty również pozostał analogowy. Bez użycia żadnych efektów i przetworników płytę zmixowano na kolejną taśmę analogową. Pozwoliło to uzyskać ciepłe i miękkie wręcz aksamitne brzmienie. Za produkcję całości materiału na płycie odpowiedzialny jest sam Wojtek Mazolewski. Realizacją nagrań i postprodukcją zajął się Piotr Taraszkiewicz.

W już opublikowanych recezjach SLTS moźna przeczytać:

* “Płyta przywołuje zarówno nostalgię drugiego kwintetu Milesa, jak i echa najbardziej współczesnych koncepcji na jazzowej scenie. Całość zachwyca kunsztem kompozytorskim i cudownym liryzmem, a także ciepłym, głębokim brzmieniem.” Łukasz Iwasinski (Machina )

* “Efekty analogowej metody nagrywania są fascynujące. “
Jędrzej Słodkowski (Gazeta Wyborcza)

* “Mazolewski Quintet to jeden z najciekawszych zespołów na dzisiejszej scenie yassowej” (gazeta.pl)

* „Smells Like Tape Spirit” to naprawdę mocna płyta (Życie Warszawy)

* “Za każdym przesłuchaniem zaskakuje równie mocno” (Onet.pl)

* “Mazolewski przez ponad dwa lata budował odpowiednie analogowe studio, dobierał muzyków i kompozycje. Efekt jest rewelacyjny” (UważamRze)

* “Największym atutem najnowszego wydawnictwa Mazolewskiego jest jego wielowymiarowość” (wp.pl)

* “[...]gdański basista prezentuje tym razem muzykę nieprzetworzoną, głęboko przez niego przemyślaną i przeżytą” (Gazeta Wyborcza)


_Partnerzy