_NEWSLETTER

_Lipiec 2019

P W Ś C P S N
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

_Wesprzyj Wyspę

<<<_POWRÓTWarsztaty Microsillons na Alternativach


microsillons
jest nazwą kolektywu artystycznego, założonego w 2005 roku przez Marianne Guarino-Huet i Oliviera Desvoignes’a. Ich projekty, realizowane samodzielnie lub we współpracy z rozmaitymi instytucjami, sytuują się na pograniczu sztuki i edukacji artystycznej.

Pod tytułami: „Wymiana wiedzy a praktyki artystyczne w wymiarze pedagogicznym – kierunek zmian” (tytuł roboczy) oraz „W stronę nauczania poziomego dzięki projektom artystycznym opartym na współpracy” (tytuł roboczy) kryją się prace badawcze artystów, przygotowywane na Chelsea College of Art and Design. Materiału do praktycznych części prac dostarczyły projekty realizowane przez microsillons.

Podstawą działalności kolektywu są pytania o poziomą strukturę nauczania oraz wymianę wiedzy poprzez projekty artystyczne.

Jak projekty artystyczne wykorzystujące strategie pedagogiczne mogą doprowadzić do przemyślenia i przekształcenia tradycyjnego stosunku nauczyciel-uczeń? Czy sztuka może stanowić pole do eksperymentów z nowymi podejściami do gospodarki opartej na wiedzy? Jak wspólne praktyki artystyczne mogą utworzyć przestrzeń dla dialogu pomiędzy instytucjami a społeczeństwem obywatelskim?

W swojej pracy microsillons podejmują ciągłe próby połączenia praktyki z teorią przy zastosowaniu narzędzi konceptualnych, które czerpią z rozmaitych dziedzin i przekuwają w konkretne działania.

Tym razem zapraszają do produkcji publikacji, zawierającej propozycje alternatywnych i utopijnych rozwiązań dla przyszłej formy postindustrialnych terenów Stoczni Gdańskiej – powstającej dzielnicy Młode Miasto.

Sięgając po kwestie ekologii, urbanistyki, gospodarki i edukacji kuratorzy i uczestnicy projektu stworzą pytania i wnioski, a na ich bazie wykreują wizualny projekt wraz z „manifestem” który po zakończeniu warsztatów zostanie rozpowszechniony po całym Trójmieście w formie plakatów, małych fanzinów, ulotek.

Warsztaty skierowane są do dwóch grup -
30.05, godz. 9-18: Młodzież licealna
31.05, godz. 9-18: Studenci

więcej o artystach:
www.microsillons.org
_Partnerzy