_Wrzesień 2019

P W Ś C P S N
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

_NEWSLETTER

_Wesprzyj Wyspę

<<<_POWRÓTTo gaz! Teatr KontemPlujący ze Słupska


To gaz! Teatr KontemPlujący ze Słupska
24 września, godz. 20:00, Instytut Sztuki Wyspa

Reżyser: Joanna Stoike-Stępkowska
Aktorzy: Agnieszka Bednarek, Monika Jasiak, Małgorzata Łosiewicz, Żaneta Mroczyńska, Sabina Soboń, Robert Chomicki, Norbert Jaszkul, Kamil Kierszniewski, Marcin Soboń, Bartosz Pakuła, Patryk Roszkowski

Światło i dźwięk: Robert Chomicki
Plakat i zdjęcia: Marcin Soboń.

To gaz! , spektakl na podstawie dramatu Szymona Wróblewskiego opowiada o ludziach, którzy pragną posiadać własne państwo, chcą żyć jak obywatele innych autonomicznych krajów. Są zdeterminowani do tego stopnia, że wykorzystują zamachy terrorystyczne do osiągnięcia swojego celu. Dramat dotyczy Czeczenii pod rządami Rosji i odwołuje się do wydarzenia z 2002 roku, kiedy to Czeczeńscy bojownicy zaatakowali moskiewski teatr na Dubrowce, zatrzymując publiczność i aktorów jako zakładników. Rosyjskie siły rządowe przeprowadziły brutalną i nieprzemyślaną akcję, w wyniku której zginęło około 300 osób. Spektakl To gaz! ujmuje temat metaforycznie, nie sięgając po słowa „Czeczenia” czy „Rosja”, tylko Sparta walącza o swoje prawa i zaborczy Rzym. Równie dobrze może to być spektakl o Afganistanie, Palestynie czy Iraku. Mechanizmy prowadzące do największych desperackich posunięć, jakim jest terroryzm, są te same.

Fentanyl gaz, pochodna opium. Jego działanie zmienia psychikę ludzką, ale bez nieodwracalnych następstw. Odbiór bodźców ze środowiska jest ograniczony a czas reakcji na nie inny niż w normalnych warunkach. Występują omamy wzrokowe, zaburzenia ruchu, zmiany w sferze uczuć. Przyśpieszenie biegu myśli. Zaburzenia świadomości czasoprzestrzennej.


Teatr Kontemplujący.
Teatr został powołany do życia w 2004 roku przy Klubie Garnizonowym w Słupsku.  Od początku działalności zespół stanowili studenci i absolwenci Akademii Pomorskiej w Słupsku, którzy dzięki swoim zróżnicowanym zainteresowaniom stworzyli nietuzinkową atmosferę pracy. Wszystkich połączyło zamiłowanie do teatru. Nieustannie poszukujemy nowych form wyrazu. Eksperymentujemy ze słowem, ruchem, muzyką. Sięgamy po różne środki ekspresji twórczej. Zrealizowaliśmy 10 spektakli i wiele przedsięwzięć teatralnych. Oprócz widowisk prezentowaliśmy również wiele akcji ulicznych i działań okazjonalnych. Swoje artystyczne pomysły przedstawialiśmy na licznych festiwalach i przeglądach teatralnych w Polsce. Na koncie mamy liczne sukcesy zarówno w materii teatralnej jak i recytatorskiej.

Aktualny skład zespołu:
Agnieszka Bednarek, Monika Jasiak, Małgorzata Łosiewicz, Żaneta Mroczyńska, Sabina Soboń, Marcin Soboń, Robert Chomicki, Norbert Jaszkul, Bartosz Pakuła, Patryk Roszkowski

Opiekun artystyczny:
Joanna Stoike-Stempkowska

KONTAKT:
Joanna Stoike-Stempkowska, tel. 693448296, e-mail: teatr.kp7(at)wp.pl
_Partnerzy