_NEWSLETTER

_Lipiec 2019

P W Ś C P S N
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

_Wesprzyj Wyspę

<<<_POWRÓT


fot. M. Ziębińska

Teatr Cynada „Heretycy, Heterycy, Hedoniści, Celebryci”


25 listopada (piątek)
Godz. 21:00 / Hala 90B

Koncept, reżyseria i choreografia: Bożena Eltermann
Muzyka: Olo Walicki
Występują: Anna Steller, Marek Kakareko, Bożena Eltermann, Adrianna Kubik
W spektaklu gościnnie udział wezmą artyści muzycy:
Gaba Kulka, Olo Walicki

Bilety w cenie: 20 zł / dostępne w Buffecie oraz ISW
(Bilet stanowi jednocześnie przepustkę na imprezę w Buffecie - Parys / Deep Impact (Paryss / Tween / Crispy / Sasin - Sax / Islet - Vocal)


Najnowszy spektakl Bożeny Eltermann „Heretycy, Heterycy, Hedoniści, Celebryci” nawiązuje do estetyki okresu XX-lecia międzywojennego, a jej autorski Teatr Cynada odnosi się do ekspresjonizmu niemieckiego.

Bożena Eltermann zaprosiła do współpracy przy projekcie wybitnych artystów muzyków Olo Walickiego i Gabę Kulkę i znakomitą fotograf Małgorzatę Ziębińską. Ich działania złożą się na serię wydarzeń wokół spektaklu „Heretycy, Heterycy, Hedoniści, Celebryci”. W planach jest organizacja premiery w Warszawie i Gdańsku z udziałem artystów muzyków Olo Walickiego i Gaby Kulki. Przy wejściu na gdańską premierę w Instytucie Sztuki Wyspa oraz po premierze podczas imprezy w Buffecie odbędzie się multimedialna projekcja zdjęć Teatru Cynada autorstwa Małgorzaty Ziębińskiej.

„Heretycy, Heterycy, Hedoni ści, Celebryci” to inaczej ujmując „autobiografia każdego z nas”. Biografia pokazująca nam człowieka w jego naturalnie przyswojonym środowisku – środowisku odniesień, wzajemnych zależności, relacji, obaw, oczekiwań, próbującego nadążyć za stale zmieniającym się kontekstem. Każda z osób pojawiających się na scenie ma swój czas i jest przez chwilę głównym aktorem. Tu mieć czas to mieć wszystko i móc z tego zrobić wszystko.

Autorka posługuje się wyimaginowanymi postaciami, które są jakby częściami składowymi większej całości, różnymi stronami tej samej monety. Mówi o nich, ale ich zachowań jednak nie komentuje.


Partnerzy premiery Teatru Cynada:
Zrealizowano w ramach stypendium marszałka województwa pomorskiego dla twórców kultury, Instytut Sztuki Wyspa, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Gdańsku, Art Zone Events, Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona
_Partnerzy