_Sierpień 2019

P W Ś C P S N
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

_NEWSLETTER

_Wesprzyj Wyspę

<<<_POWRÓT

Program Pobytów Twórczych w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie

Program Pobytów Twórczych w Centrum Sztuki Współczesnej
Zamek Ujazdowski w Warszawie


Gorąco zapraszamy młodych artystów do przesyłania swoich portfoliów w wersji elektronicznej na adres Programu Pobytów Twórczych CSW Zamek Ujazdowski : air@csw.art.pl

Zamierzamy stworzyć bazę informacji, która będzie wykorzystywana przy kolejnych naborach na rezydencje zagraniczne w ramach naszych stałych wymian z zagranicznymi partnerami.

W portfolio powinna znaleźć się dokumentacja najbardziej reprezentatywnych prac oraz CV. Preferowany format: PDF. Artyści wideo są proszeni o przesłanie płyt CD/DVD na adres Programu Pobytów Twórczych (na dole ogłoszenia).

Program Pobytów Twórczych (artists-in-residence laboratory) funkcjonuje od 2003 roku, zajmuje się organizacją pobytów twórczych artystów zagranicznych w CSW oraz promocją polskich artystów za granicą, umożliwiając im wyjazdy do partnerskich instytucji na świecie. Jest miejscem wymiany między artystami wywodzącymi się z różnych kultur i lokalnym środowiskiem. Naszymi partnerami są liczące się na arenie międzynarodowej ośrodki pobytów twórczych m.in.: Art In General i Location One z Nowego Jorku; Headlands Centre for the Arts z San Francisco; FACT z Liverpoolu; Nordic Artists’ Centre z Dale (Norwegia), Akademie Schloss Solitude ze Stuttgartu. Pogram Pobytów Twórczych należy do sieci rezydencyjnych Res Artis oraz Pépinières européennes pour jeunes artistes.

UWAGA: Ponieważ działamy na zasadzie dwustronnej wymiany, nie wysyłamy artystów do ośrodków innych niż partnerskie; ostateczną decyzję podczas selekcji polskich artystów podejmują nasi partnerzy.


Więcej o programie: www.csw.art.pl/a-i-r


Z góry dziękujemy za rozesłanie tej informacji do artystów, studentów oraz absolwentów szkół artystycznych.


Program Pobytów Twórczych
a-i-r laboratory
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2
00-467 Warszawa
tel. 628 12 71 wewn. 131
e-mail: air@csw.art.pl
www.csw.art.pl/a-i-r