_Wrzesień 2019

P W Ś C P S N
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

_NEWSLETTER

_Wesprzyj Wyspę

<<<_POWRÓTPost – Industrial Revolution

POST – INDUSTRIAL REVOLUTION OGLASZA NABÓR KANDYDATOW NA REZYDENCJĘ ARTYSTYCZNĄ W BIRMINGHAM W WIELKIEJ BRYTANII. TERMIN NADSYLANIA ZGLOSZEŃ:
1 GRUDNIA 2010

O PROJEKCIE
Post Industrial Revolution jest wymianą artystyczną pomiędzy Polską i Wielką Brytanią, skupiającą się na dwóch miastach: Gdańsku i Birmingham, a w szczególności na dwóch obszarach tych miast– Stoczni Gdańskiej oraz dzielnicy Digbeth. Podobieństwa miedzy Birmingham i Gdańskiem są znaczące. Oba miasta, w którymś momencie historii, musiały zmierzyć się z upadkiem wielkich zakładów przemysłowych. W wyniku tego i Birmingham i Gdansk dysponują obecnie imponującymi przestrzeniami poprzemysłowymi, które mają być wkrótce przekształcone w nowoczesne centra obu miast. Post – Industrial Revolution jest pretekstem do wyprodukowania prac w stosunku do historii i uwarunkowań społeczno – politycznych owych miejsc, oraz podejmujących problemy związane ze zmianą ich przeznaczenia.

Projekt jest organizowany we współpracy z the Lombard Method (Birmingham) i z Instytutem Sztuki Wyspa (Gdansk). Producentami projektu są kuratorki Roma Piotrowska i Kate Pennington – Wilson oraz Polish Expats Association. Post – Industrial Revolution jest dofinansowany przez National Lottery poprzez Arts Council England oraz Birmingham City Council.
Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj do naszego bloga:
http://www.postindustrialrevolution.blogspot.com/


O REZYDENCJI
Trzech artystów z każdego kraju zostanie wybranych aby wziąć udział w wymianie artystycznej i zostanie zaproszonych do wyprodukowania pracy odnoszącej się do przemysłowej spuścizny dzielnicy Digbeth oraz Stoczni Gdanskiej. Obecnie czekamy na zgłoszenia artystów z Polski ( lub rezydentów w Polsce) którzy chcieliby przyjechać na rezydencję do Birmingham. Trzem zwycięzcom zostanie zaproponowany miesięczny pobyt twórczy (od 15 stycznia 2011 do 15 lutego 2011) w Birmingham. Rezydencja zostanie zakończona, trwającą dwa tygodnie, wystawą w studio/przestrzeni projektowej the Lombard Method. Wystawie będą towarzyszyć warsztaty, spotkanie z artystami i pokaz filmów. Artyści z Wielkiej Brytanii przyjadą do Gdańska w maju 2011.
Poszukujemy artystów będących na początku kariery artystycznej, którzy interesują/zajmują się sztuką odnoszącą się do specyfiki miejsca.
Post – Industrial Revolution w ramach rezydencji artystycznej oferuje:
- Zakwaterowanie przez 1 miesiąc w Birmingham
- Pokrycie kosztów przelotu
- Pokrycie kosztów pobytu w Birmingham przez 1 miesiąc w wysokości £400 na osobę
- Pokrycie kosztu materiałów do wyprodukowania nowej pracy artystycznej w wysokości do £350 na osobę (w tę sumę należy wliczyć potencjalny wynajem sprzętu, taki jak rzutniki, głośniki etc.)
- Możliwość korzystania ze studia the Lombard Method
- Konsultacje z artystami the Lombard Method i kuratorkami mające na celu analizę krytyczną realizowanego projektu
- Możliwość wzięcia udziału w międzynarodowej wystawie
- Możliwość nawiązania zawodowych kontaktów z członkami the Lombard Method oraz innymi organizacjami artystycznymi w Birmingham

Wybrani artyści będą zobowiązani do:

- Przeprowadzenia researchu dotyczącego historycznego i społecznego kontekstu Digbeth oraz Birmingham, włączając w to odwiedzenie muzeów, galerii, archiwów etc.
- Wyprodukowania pracy artystycznej odnoszącej się do specyfiki miejsca, odzwierciedlającej zmieniający się charakter dzielnicy Digbeth i jej historyczny kontekst. Praca musi być nowa i może być wykonana w dowolnym medium (instalacja, performance, video, fotografia, malarstwo, rzeźba, etc.). Zostanie ona pokazana na finalizującej rezydencję wystawie.
- Wzięcia udziału w “spotkaniu z artystami”, które zostanie zorganizowane podczas trwania rezydencji i będzie miało formę luźnej dyskusji pomiędzy kuratorkami i artystami (spotkanie ma na celu przedstawienie praktyk artystycznych każdego z artystów).
- Zaangażowania się w dialog pomiędzy kuratorami oraz członkami the Lombard Method w celu rozwinięcia idei powstającej pracy artystycznej
- Zainteresowania lokalnymi społecznościami i wykorzystywania możliwości do krytyczno – artystycznej analizy projektu oraz wymiany idei i myśli

Aby aplikować na tę rezydencję musisz:

- Być na początku kariery artystycznej
- Być obywatelem Polski lub rezydentem w Polsce przez co najmniej 3 lata
Aby aplikować należy wysłać:
1. List motywacyjny wyjaśniający dlaczego aplikujesz właśnie na tę rezydencję (nie więcej niż jedna strona A4)
2. Propozycję projektu z przykładowym budżetem (do £350) na wyprodukowanie pracy – projekt nie musi być zrealizowany podczas rezydencji ( nie więcej niż jedna strona A4)
3. Twoje CV
4. Przykłady poprzednich prac (Wybór zdjęć, bądź inna dokumentacja Twoich prac. Może być także CD ze zdjęciami. Prosimy o nie przysyłanie oryginałów prac).
5. Wypełniony formularz “równych możliwości” (który możesz znaleźć tutaj)


Prosimy przysyłać aplikację e-mailem na adres postindustrial.revolution@gmail.com
lub pocztą na adres Roma Piotrowska, Flat 3, 14 York Rd, B16 9JB, Birmingham, UK.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w Środę, 1 grudnia 2010. Osoby zaproszone na rezydencję będą powiadomione o zakwalifikowaniu się pomiędzy 15 a 20 grudnia 2010. Oczekuje się, że artyści przyjadą do Birmingham w trzecim tygodniu stycznia 2011.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji dotyczących projektu lub na temat nadsyałania zgłoszeń skontaktuj się z Romą Piotrowską lub Kate Pennington-Wilson mejlowo na adres postindustrial.revolution@gmail.com

Uwaga: Aplikacja powinna być napisana po angielsku, ale akceptujemy także te napisane po polsku.

Our partners:
Supported by: