_Sierpień 2019

P W Ś C P S N
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

_NEWSLETTER

_Wesprzyj Wyspę

<<<_POWRÓTPatriotyzm Jutra

25 listopada w Instytucie Sztuki Wyspa w Gdańsku o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż międzynarodowej wystawy Patriotyzm Jutra.


Poruszający się w obszarze współczesnych zagadnień artystycznych, politycznych i intelektualnych INSTYTUT SZTUKI WYSPA współpracuje z młodymi artystami, kuratorami i krytykami sztuki. Goszcząca w Wyspie wystawa jest pracą dyplomową czterech kuratorek: Agaty Chinowskiej, Marty Moraczewskiej, Renaty Rusnak i Moniki Weychert Woluszko na Podyplomowych Studiach Kuratorskich IHS UJ w Krakowie. Wpisuje się ona w obszar aktywności Instytutu, poprzez ponowne przyjrzenie się terminologiom dyskursu publicznego, retorykom narodowym i politykom reprezentacji z udziałem przedstawicieli młodego pokolenia kuratorów.


Wystawa stanowi okazję poznania dróg interpretacji, redefinicji i rekontekstualizacji terminu PATRIOTYZM, który na nowo stał się przedmiotem publicznej debaty i obiektem gier ideologicznych.


W wystawie biorą udział artyści z 9 krajów europejskich: Martin Krenn (Austria), Artur Klinau, Maksim Osipau, Walżyna Mort (Białoruś), Ron Sluik (Holandia/Mołdawia), Piero Glina, Wolf Kahlen, Dirk Pleyer, Joachim Roth, Kay Michalak, Johannes Tolk (Niemcy), Galeria Rusz, Grzegorz Klaman, Ryszard Górecki, Łukasz Gronowski, Twożywo (Polska), cStudio: Eva Staehle, Bruno Steiner, Haimo Ganz, Martin Blum, Simone Fuchs, Daniel Brefin, Labor P: Hansjörg Köfler, Isabel Rohner, Irene Maag, Saskia Edens (Szwajcaria), Juan Pedro Fabra Guemberena, Laurie Haycock Makela, (Szwecja), Włodko Kaufman, REP (Rewolucyjna Przestrzeń Eksperymentalna): Ołesia Chomenko, Wołodymyr Kuznecow, Mykyta Kadan, Łada Nakoneczna, Żanna Kadyrova, Ksenia Hnylycka (Ukraina), Kis Varsó (Little Warsaw): András GÁLIK, Bálint Havas, Zsolt Keserue, Zopán Nagy (Węgry).


W projekcie może wziąć udział każdy wpisując na stronie internetowej www.patriotism.wikidot.com wypowiedz o patriotyzmie. Na tej samej stronie znajduje się szczegółowa informacja o wystawie.


Wejście na wernisaż po wpisaniu się na listę gości. Prosimy o zgłoszenia na adres email: wyspainfo@wyspa.art.pl lub sms na nr: 501240 160.


W niedzielę 26 w PGR Art (Kolonia Artystów, Doki 1, Gdańsk) o godz. 12:00. odbędzie się panel dyskusyjny pt. Patriotyzm Emigracyjny, w którym udział wezmą: Sarmen Belgarian (Armenia/Polska), dr Angelika Eder (Niemcy/Polska), Ruth Fruchtman, (Niemcy/Polska), dr Irina Kisielowa (Rosja/Polska), dr Rostysław Kramar (Ukraina/Polska).


Wystawa będzie czynna od 25 listopada do 23 grudnia, we wtorki, piątki, soboty i niedziele od godz. 14 do godz.18:00.