_NEWSLETTER

_Lipiec 2019

P W Ś C P S N
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

_Wesprzyj Wyspę

<<<_POWRÓTOtwarty ogród - 3 spotkanie z mieszkańcamii - kwiaty jadalne


10 maja (sobota) (spotkanie przeniesione z 3 maja)
Godz. 12.00 / Instytut Sztuki Wyspa

Wstęp wolny

W sobotę 10 maja odbędą się trzecie warsztaty związane z projektem Otwartego Ogrodu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców okolic Stoczni Gdańskiej (ulice Jaracza, Robotnicza, Jana z Kolna, Gdyńskich Kosynierów i pobliskich), a także pozostałe zainteresowane osoby, na wspólne przygotowywanie sadzonek i rozmowę o przyszłym wyglądzie ogrodu.

Efekty poprzednich dwóch spotkań – w postaci sadzonek warzyw oraz ziół, znajdują się pod opieką mieszkańców, na parapetach przystoczniowych domów. Po sobotnim spotkaniu dołączą do nich także sadzonki jadalnych kwiatów, a już za kilka tygodni wszystkie wyhodowane rośliny staną się zaczątkiem wspólnego ogrodu, który zaczniemy projektować także już 10 maja, w ramach warsztatów ze studentami gdańskich uczelni.

Tydzień później nastąpi etap budowania instalacji na dziedzińcu IS Wyspa – powstaną skrzynki, do których po wypełnieniu ziemią będzie można przenieść przygotowane do tej pory sadzonki, a także oryginalne ogrodowe meble i miejsca do odpoczynku. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w procesie powstawania Otwartego Ogrodu!

Ideą Otwartego Ogrodu jest stworzenie, w ramach warsztatów projektowych z mieszkańcami i artystami, tymczasowych ogrodów / warzywników, a także kuchni społecznej i jadalni na świeżym powietrzu, gdzie w okresie letnim będzie można spożytkować wspólnie wyhodowane plony.

Koncepcja: Lendlabor (Austria)
Współpraca: Europejskie Centrum Solidarności, Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów PoCoTo, Koło Naukowe Brygada Urbanistyczno-Architektoniczna przy Politechnice Gdańskiej
Koordynacja: Barbara Tusk barbara.tusk(at)gmail.com
Otwarty ogród powstaje w ramach Festiwalu Alternativa 2014. Błędnik Codzienności organizowanego przez Instytut Sztuki Wyspa/Fundację Wyspa Progress we współpracy z Miastem Gdańsk.
Dyrektor artystyczna festiwalu: Aneta Szyłak
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Gdańsk oraz Austriackiego Forum Kultury
Partner Alternativa 2014: Grupa Azoty SA
_Partnerzy