_Październik 2019

P W Ś C P S N
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

_NEWSLETTER

_Wesprzyj Wyspę

<<<_POWRÓTMłode Miasto - V warsztat

Cykl warsztatów poświeconych wspólnym rozważaniom przyszłości mającej powstać nowej dzielnicy Gdańska zbliża się do finału. Serdecznie zapraszamy do udziału w piątym, ostatnim z cyklu spotkań, mających na celu stworzenie Programu Operacyjnego Przekształceń Młodego Miasta, w dniu 23 maja o godzinie 14.00 w Instytucie Sztuki Wyspa w Gdańsku, ul. Doki 1, budynek 145B na dawnych terenach Stoczni Gdańskiej. Spotkanie potrwa około 2 godzin.

Warsztaty, prowadzone przez dr Piotra Lorensa z Politechniki Gdańskiej, są platformą spotkań mieszkańców Gdańska oraz innych osób i instytucji zainteresowanych przyszłością tej części miasta. Od ustaleń ogólnych, strategicznych, zmierzamy już ku dokładniejszym i bardziej praktycznym wynikom debaty, które będą mogły znaleźć rzeczywiste zastosowanie. Wyniki warsztatów zostaną ogłoszone w postaci dokumentu końcowego, który zostanie przedstawiony władzom miasta, regionu, inwestorom i operatorom kulturalnym zainteresowanym terenami Młodego Miasta.

V warsztat:
– Określenie eksperckiego i warsztatowego rankingu projektów
– Budowa wspólnego harmonogramu działania dla wszystkich projektów
- Określenie systemu monitorowania i wdrażania Programu

Spotkanie to posłuży wskazaniu kolejności realizacji poszczególnych przedsięwzięć.

Prosimy zwrócić uwagę na załączoną poniżej informację dotyczącą sposobu wejścia i wjazdu na tereny postoczniowe. Zapraszamy też na strony internetowe www.wyspa.art.pl oraz www.mlodemiasto.pl, gdzie można znaleźć sprawozdania z poprzednich spotkań. Warsztaty, objęte patronatem miesięcznika "Architektura - Murator" oraz portalu Independent.pl powstają we współpracy Instytutu Sztuki Wyspa oraz właściciela terenu firmy Synergia 99 Ltd.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach informujemy, że w celu niekłopotliwego wejścia na tereny Młodego Miasta należy z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem zgłosić imię i nazwisko na adres wyspainfo@wyspa.art.pl lub telefon komórkowy Grzegorza Klamana 501 240 160 begin_of_the_skype_highlighting 501 240 160 end_of_the_skype_highlighting.
Osoby, które chciałyby wjechać samochodem proszone są o podanie marki i numeru rejestracyjnego samochodu oraz nazwiska kierowcy. Ruch pieszy będzie obywał się bramą historyczną, natomiast samochodowy bramą nr 3 podstawie uprzednio sporządzonej listy.
Instytut Sztuki Wyspa znajduje się w dawnym budynku Zasadniczej Szkoły Budowy Okrętów o nr 145B. Po przejściu bramy pieszej należy pójść prosto wzdłuż wystawy "Drogi do Wolności" i skręcić w drugą ulicę w lewo i następnie pójść prosto ok. 150 metrów. Na budynku wisi duży szary baner z nazwą instytucji.
Samochody po minięciu bramy nr 3 vis a vis przystanku SKM Gdańsk Stocznia skręcają w prawo w ulicę Transportowców. Instytut ukaże się po prawej stronie po około 400 metrach przy rozwidleniu drogi. W razie kłopotów z trafieniem prosimy dzwonić na podany powyżej nr telefonu komórkowego.


Patroni medialni:
"Architektura - Murator"
Independent.pl