_NEWSLETTER

_Maj 2019

P W Ś C P S N
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

_Wesprzyj Wyspę

<<<_POWRÓTBookyard - nowa księgarnia w ISW


Bookyard – Stocznia, Wyspa, Księgarnia

Instytut Sztuki Wyspa
zaprasza do nowo otwartej księgarni Bookyard, umiejscowionej na parterze budynku ISW, vis a vis wejścia do Buffetu. Kluboksięgarnia w ISW działa przez cały trwania Festiwalu Alternativa, wtorek - niedziela od 11 do 19, do 30 września 2011. Po czym będzie kontynuować działalność w godzinach funkcjonowania biura Wyspy oraz podczas imprez i wydarzeń artystycznych.

Wśród bogatego księgozbioru Bookyard, znajdziecie Państwo wybór książek o sztuce współczesnej, specjalistyczne pozycje z zakresu projektowania, typografii, designu, architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego, ale też książki dla dzieci. Do tego dołączą czasopisma np. Piktogram, 2+3D, The Exhibitionis, Apartamento.

Dodatkowo Bookyard prowadzi sprzedaż książek wydawanych przez Instytut Sztuki Wyspa oraz Alternativa Editions, a także wszelkiego rodzaju wyspowe gadgety – kubki kolekcjonerskie, piny, koszulki, notesy oraz torby.

Maria Ostaszewska-Cichocka z Kluboksięgarni Bookyard
: Instytut Sztuki Wyspa jest jednym z najbardziej cenionych adresów, jeśli chodzi o sztukę współczesną. To miejsce bardzo rozpoznawalne i chętnie odwiedzane przez wszystkich, którzy interesują się tym, co dzieje się dziś w sztuce, nie tylko przez osoby z Trójmiasta czy Polski ale również profesjonalistów z zagranicy. (…) Księgarnia artystyczna jest naturalnym rozszerzeniem oferty Instytutu, takie rozwiązania stosuje się z powodzeniem na całym świecie. Dobrze działa to też w dwóch miejscach w Warszawie, gdzie prowadzimy podobne księgarnie: w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Muzeum Narodowym. Kiedy padła więc propozycja ze strony szefostwa Instytutu, dotycząca otwarcia podobnej placówki w Stoczni, nie wahałam się ani przez chwilę.

Wywiad za
Przemysławem Guldą, Gazeta Wyborcza Trójmiasto