_NEWSLETTER

_Luty 2019

P W Ś C P S N
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

_Wesprzyj Wyspę

<<<_POWRÓT1 grudnia upływa ostateczny termin składania aplikacji na „Post - Industrial Revolution”

Post Industrial Revolution jest wymianą artystyczną pomiędzy Polską i Wielką Brytanią, skupiającą się na dwóch miastach: Gdańsku i Birmingham, a w szczególności na dwóch obszarach tych miast– Stoczni Gdańskiej oraz dzielnicy Digbeth. Podobieństwa miedzy Birmingham i Gdańskiem są znaczące. Oba miasta, w którymś momencie historii, musiały zmierzyć się z upadkiem wielkich zakładów przemysłowych. W wyniku tego i Birmingham i Gdansk dysponują obecnie imponującymi przestrzeniami poprzemysłowymi, które mają być wkrótce przekształcone w nowoczesne centra obu miast. Post – Industrial Revolution jest pretekstem do wyprodukowania prac w stosunku do historii i uwarunkowań społeczno – politycznych owych miejsc, oraz podejmujących problemy związane ze zmianą ich przeznaczenia.

Projekt jest organizowany we współpracy z the Lombard Method (Birmingham) i z Instytutem Sztuki Wyspa (Gdansk). Producentami projektu są kuratorki Roma Piotrowska i Kate Pennington – Wilson oraz Polish Expats Association. Post – Industrial Revolution jest dofinansowany przez National Lottery poprzez Arts Council England oraz Birmingham City Council.
Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj do naszego bloga:

http://www.postindustrialrevolution.blogspot.com/

Potrzebne informacje, dostępne są także, na stronach Wyspy.

Post – Industrial Revolution w ramach rezydencji artystycznej oferuje:
- Zakwaterowanie przez 1 miesiąc w Birmingham
- Pokrycie kosztów przelotu
- Pokrycie kosztów pobytu w Birmingham przez 1 miesiąc w wysokości £400 na osobę
- Pokrycie kosztu materiałów do wyprodukowania nowej pracy artystycznej w wysokości do £350 na osobę (w tę sumę należy wliczyć potencjalny wynajem sprzętu, taki jak rzutniki, głośniki etc.)
- Możliwość korzystania ze studia the Lombard Method
- Konsultacje z artystami the Lombard Method i kuratorkami mające na celu analizę krytyczną realizowanego projektu
- Możliwość wzięcia udziału w międzynarodowej wystawie
- Możliwość nawiązania zawodowych kontaktów z członkami the Lombard Method oraz innymi organizacjami artystycznymi w Birmingham.

Wsparcie:

 

Partnerzy: